Vitamíny na vlasy

Vlasy potřebují vitamíny a minerály, aby byly zdravé, silné a plné lesku. Šampóny a jiné kosmetické přípravky vždy nestačí a proto je možné tyto vitamíny doplňovat pomocí preparátů určených na vlasy, které obsahují všechny tyto nezbytné látky pro jejich správnou výživu, dobré prokrvení pokožky hlavy, aktivace vlasových folikulů a tím pádem růst nových vlasů.

Nejdůležitějšími minerálními látkami a vitamíny pro vlasy jsou zejména vitamíny B-komplexu, které pomáhají předcházet vypadávání vlasů, také vlasy chrání před UV zářením, před lupy a v důsledku nedostatku může způsobit nadměrné maštění vlasů, vitamín E, který je důležitý vlasům dodává hebkost, vitamín C, který je výtečným antioxidantem a pomáhá udržovat vlasy zdravé, vitamín A pak pomáhá redukovat mazové žlázy, Inositol podporuje vlasové folikuly, kyselina pantotenová působí preventivně proti vypadávání vlasů a šedivění, nedostatek kyseliny listové může způsobit šedivění vlasů, biotin pomáhá předcházet šedivění vlasů, niacin zlepšuje prokrvení pokožky, mangan urychluje růst vlasů, železo (nedostatek způsobuje lámavost vlasů, špatný růst nehtů, padání vlasů), měď ovlivňuje pigmentaci vlasů, tvorbu kolagenu, dostatek zinku zabraňuje slábnutí vlasů, suchosti vlasů, bílým skvrnkám na nehtech, akné, padání vlasů, Jód oživuje suché vlasy, vápník je základním prvkem pro zdravé vlasy, nehty a kosti.

Vlasy také potřebují tzv. lipidy, které jsou obsažené v olejích a tucích (rybí tuk, olivový olej, konopný olej, oříšky, dýňová semínka). Bez lipidů by byly vlasy suché a lámavé. V případě, že vlasům určité vitamíny pro ně nezbytné chybí, můžete zakoupit některé přípravky, které jim pomohou navrátit jejich zdraví, zpomalit šedivění a vypadávání vlasů a dalších projevů nedostatečného přísunu vitamínů. Je dobré si nejprve zjistit, zda přípravek není hormonálního charakteru (jako některé preparáty na vypadávání vlasů apod.), protože tyto přípravky mohou ovlivnit také další funkce Vašeho těla. Nejlepší je každý doplněk stravy prokonzultovat s lékařem, který Vám v případě nutnosti doporučí ten nejvhodnější pro Vás.