Vitamínové tablety

Vitamínové tablety se většinou objevují ve formě různých druhů „bonbónů“ a jsou uzpůsobeny jako doplněk stravy pro zvýšení mozkové výkonnosti, zlepšení soustředění například pro řidiče, nebo studenty, pro zvýšení energie, proti únavě, pro zlepšení psychické aktivity, pro lepší spalování tuků, proti stresu a pro celkové zlepšení obranyschopnosti organismu a tím menší náchylnosti k infekcím.Vitamínové tablety se vyrábějí také pro psy a kočky, aby měly lepší srst a pro celkové zdraví Vašich miláčků.

Takové tablety většinou obsahují různé přírodní extrakty, jako například extrakt z guarany, ginko biloby, papayi, různých vitamínů, minerálních látek, hroznového cukru a většinou mají nějakou ovocnou příchuť, takže jsou to v podstatě bonbóny, kterých můžete sníst jen omezený počet. Kromě těchto komplexníxh vitamínových tablet si můžete také zakoupit například doplněk pouze určitého vitamínu (vitamín C, B-komplex), nebo komplex vitamínů s minerálními látkami. Všechny tyto vitamínové doplňky stravy jsou nejprve schváleny Státním zdravotním ústavem, kde jsou před uvedením na trh podrobeny analýze, aby se vyloučilo riziko závadnosti a poté se odesílají na ministerstvo zdravotnictví v ČR, kde je vynesen konečný rozsudek.

Kromě vitamínových tablet také existují tekuté doplňky stravy (Nutridrink, Fortimel), které obsahují vitamíny, minerální látky a stopové prvky důležité pro náš organismus.

vitamínovými tabletami by se to nemělo přehánět, vždy je lepší kombinovat umělé vitamínové doplňky s vitamíny přijímanými potravou, protože v ovoci a zelenině se dále nacházejí ještě různé bioaktivní látky, které tyto syntetické vitamíny neobsahují. Pokud máte zájem o některé vitamínové tablety, vždy je lepší zkonzultovat vhodnost jejich používání s Vaším lékařem.